Majówka 

Czarnogóra

Katamaran

Majówka w Czarnogórze

Niektórzy uważają iż Czarnogóra jest tak małym państwem iż tydzień żeglugi to za dużo. Kiedyś postanowiliśmy zweryfikować ową tezę- zawinięcie do każdego ciekawego punktu zajęło nam 11 dni! 

Tydzień to dokładnie tyle by zobaczyć większość, od zatoki Kotorskiej przez Budwę po najbardziej egzotyczne śródziemnomorskie miasteczko  Ulcinj!

Trafiła się nam się okazja- w świetnej cenie mamy katamaran i t zapraszamy właśnie Was! WARTO!

Niewielkie odległości do pokonania sprzyjają temu by każdego dnia odwiedzić dwa ciekawe miejsca- w ten sposób mamy mnóstwo czasu na kąpieliska oraz na wieczorne postoje w portach.

1899pln/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skipera, Opinia z rejsu

Termin:

  •  27.04-04.05.2024 (Bali 4.1)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

  • Wyżywienie : ok 14 EUR/os/dzień
  • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ubezpieczenie kaucji ok:19 EUR/os/dzień
  • ubezpieczenie (ok 40pln/os)
  • Transport
 

Rezerwacja:

  • napisz lub zadzwoń do nas
  • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
  • dokonaj  płatności

Kontakt:

  • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
  • info(at)joinus.pl

Plan

Dzień 1
Zaokrętowanie
Kotor

Zwykle w dniu zaokrętowania traci się sporo czasu- my wykorzystamy go na zwiedzanie największej atrakcji Zatoki Kotorskiej.  Czeka Cię wspinaczka po murach, eksploracja starego miasta i lunch w jednej z lokalnych knajp.

Dzień 2
Sail 4h (30NM),
Mamula- Bigova

Jeśli tylko pogoda dopisze już pierwszego dnia uciekamy z Zatoki Kotorskiej.  Czarnogórskie wybrzerze najlepiej eksplorować w pierwszych dniach rejsu. Tuż przy wyjściu jest ciekawa wyspa Mamula, dalej żeglujemy gdyż kolacja na nas czeka.  Przed wieczorem chcemy dotrzeć  do Bigova. Miejsce oferuje dwie możliwości postoju. Na restauracyjnych bojkach- wówczas wodna taksówka na zaaranżowaną godzinę przypłynie po nas i zabierze nas na wykwintną kolację (cena jej wcale nie przeraża). Możemy również dotrzeć stanąć na kotwicy i własnym pontonem dotrzeć do drugiej- nie gorszej restauracji;-)

Dzień 3
Sail: 8h [40Mm]
Velika Plaza- Ulcinj

Jeśli warunki pozwolą zakotwiczymy na Welika Plaza, po południu spłyniemy do Ulcinj- to stare miasto jest najbardziej egzotycznym portem na Adriatyku- więcej tu meczetów niż kościołów- więc poczujemy się bardziej jak w Maroku niż w kraju ościennym Chorwacji!

Dzień 4
Sail: 4h [20Mm]
Ulcinj-Dubrava-Bar

Dubrava to ciekawe miejsce, warto zobaczyć. Wieczorem chcemy stanąć w Barze- port może nie powala ale- dobrze jest się zorientować jak następnego dnia dotrzeć do Starego Baru. Pewnie wynajmiemy samochód lub skorzystamy z publicznego transportu. To miejsce zdecydowanie warto zobaczyć!

Dzień 5
Sail 6-11h, [35-70Mm]
Bar- (Stari Bar)- Sutomore/ Pecin- Sveti Stefan

Rano wybieramy się do Starego Baru. Po wypłynięciu czekają nas dwie ciekawe zatoki- do wyboru: baardzo turystyczne Sutomore- i bardzo wyludniony Pecin. Wieczorem staniemy na kotwicy pod Wyspą Świętego Stefana.

Dzień 6
Sail 4h [20-25Mm]
Sveti Stefan- Sveti Nikola- Budva

Sveti Nikola  jest zachwycającym miejscem. Od strony lądu wygląda jak zupełnie nieprzyjazna wysepka. Cała jej różnorodność ukazuje si od strony wody. Klify, piaszczyste plaże i kotwicowiska;-) Wieczorem staniemy w zjawiskowym porcie  Budva!

Dzień 7
Sail 4-6h [15-25mm]
Budva- Błekitna Grota- Herceg Novi/ Tivat- Kotor

Dzisiejsze kotwicowisko przypadnie nam pod błękitną grotą- wieczorem będziemy w głośnym Herceg Novi lub bardziej nowoczesne Tivat- jeden z dwóch portów zostawimy na zwiedzanie porejsowe.  Po drodze do Kotoru mijamy przynajmniej jedno super ciekawe miejsce i dwie knajpy serwujące zjawiskową kuchnię- aż żal pomyśleć że na żeglugę mamy tylko 1 dzien! Cóż będziemy wybierać!

Dzień 8
Wyokrętowanie+ zwiedzanie
Kotor-

Nad ranem planujemy wyokrętowanie i szybkie zwiedzanie Dubrownika! Warto! 

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

 

Katamarany

Tym razem żeglujemy wygodnym Bali 4.1. Wystarczająco duży by pomieścić 8 gości (4 pary). 

Integracja

Być może na trasie spotkamy drugi katamaran który startuje z Dubrownika!

Kulinaria

Wiemy doskonale że śródziemnomorska kuchnia jest wabikiem żeglarzy- nie tylko wiatr, piękne miejsca ale i dobre jedzenie. Gdzieniegdzie przyrządzimy je sami- w innych miejscach skorzystamy ze sprawdzonych chorwackich restauracji i konob.

Wodne atrakcje

Nie zabraknie przejażdżek pontonem, pływania na desce SUP! Jeśli chcesz nurkować w Błękitnej grocie zapierz piankę i ABC!

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?

Żegluga katamaranami Bali 4.1 po Liparach: