Katamaran-

majówka

-Trogir

Majówka z Trogiru

Nie jest żadną tajemnicą, że z okolicy Trogiru najłatwiej jest wyrwać się jachtem na południe. Hvar, Korcula,Mljet Lastovo a nawet Dubrownik. Karty rozdaje Neptun;-) 

Akwen znamy doskonale- w zależności od pogody odwiedzimy perłę Adriatyku, poszukamy cudownych piaszczystych chorwackich plaż, grot lub winnic;-)

Z Trogiru startujemy w 5-6 jachtów. W Tu urządzimy integrację- dobór reszty odwiedzanych portów zależy od załóg i kapitanów każdej z jednostek!

1850pln/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skipera, Opinia z rejsu

Termin:

  •  27.04-04.05.2024 (Lagoon 39)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

  • Wyżywienie : ok 14 EUR/os/dzień
  • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:19 EUR/os/dzień
  • ubezpieczenie (ok 40pln/os)
  • Transport
 

Rezerwacja:

  • napisz lub zadzwoń do nas
  • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
  • dokonaj  płatności

Kontakt:

  • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
  • info(at)joinus.pl

Plan

Dzień 1
Zaokrętowanie
Trogir

Przylot/ Przyjazd, zaprowiantowanie, wspólna integracja w jednej z chorwackich gospod!

Dzień 2
Sail 8h (40NM),
Vis

Po 2 Godzinach mijamy piękną zatoke na Drvenik- być może skusimy się na krótki postój, dalej żegluga do Komizia lub do Vis. 

Dzień 3
Sail: 4do16h [24do85Mm]
Vis- Mljet i dalej

Zanim opuścimy wyspę mamy do wyboru- żeglugę na Błękitną Grotę i do magicznej zatoki Stiniva lub trekking do winnicy. Już w południe chcemy być w morzu. W zależności od warunków meteo strzelimy długi przelot- najprawdopodobniej na Mljet- przy baardzo żeglarskiej ekipie i dobrej pogodzie możemy pokusić się o przelot do Dubrownika

Dzień 4
Sail: 4do16h [24do85Mm]
Dubrovnik

Szybkie zwiedzanie Mljet lub Dubrovnika tak by kolejnego dnia stawić się na Korculi. Każde z miejsc jest warte naszej uwagi- pytanie jak dużo chcemy żeglować!

Dzień 5
Sail 6-11h, [35-70Mm]
Korcula i Hvar

Nocne lub wczesno-poranne wypłynięcie tak by zdążyć na lunch do Korculi- miasta Marco Polo. Nie można nie przypłynąć do Hvaru- to jedno z dziedzictw Dalmacji które koniecznie trzeba odwiedzić i najlepiej przed zachodem słońca. Twierdzę zna każdy- ale rodzinną mikro-restauracyjkę serwującą owoce morza nie każdy jest w stanie odnaleźć- my wiemy gdzie jej szukać!

Dzień 6
Sail 4h [20-25Mm]
Bol/ Jelsa/ Milna

Półwysep Bol znany jest z pięknej piaszczystej plaży- w praktyce wygląda ona zdumiewająco z lotu ptaka- spędzimy tu chwilę w drodze do Jelsy lub Mila!

Dzień 7
Sail 5-8h [25-40mm]
Drvenik/ Split

Szybka żegluga do Drvenik lub Split- do wyboru piękne kotwicowisko lub pałac Dioklecjana (ten możemy zwiedzić docierając samochodem po lub przed rejsie). Po południu zamierzamy zacumować w Trogirze- dzień później czeka nas wyokrętowanie!

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

 

Katamarany

Tym razem żeglujemy Lagoon 39. Wystarczająco duzy by pomieścić 8 gości (4 pary). 

Integracja

Razem z nami rejs zaczyna kilka innych jachtów- nie omieszkamy wykorzystać takiej sytuacji do wspólnego eventu! Spokojnie- spotkamy się tylko w wybranym porcie;-)

Kulinaria

Wiemy doskonale że śródziemnomorska kuchnia jest wabikiem żeglarzy- nie tylko wiatr, piękne miejsca ale i dobre jedzenie. Gdzieniegdzie przyrządzimy je sami- w innych miejscach skorzystamy ze sprawdzonych chorwackich restauracji i konob.

Żegluga

Jeden przelot nocny, piękne widoki i dobre wachty gwarantowane!

Wodne atrakcje

Nie zabraknie przejażdżek pontonem, pływania na desce SUP! Jeśli chcesz nurkować w Błękitnej grocie zapierz piankę i ABC!

Nasz jacht-Lagoon 39

Następca Lagoon 380/400

To pierwszy katamaran Lagoon z cofniętym masztem- dziś praktycznie każdy model podąża za założeniami prekursora. Takie rozwiązanie ułatwia obsługę grota i zwiększa swobodę żeglugi na większym foku. Lagoon 380 obronił się sam- to najdłużej produkowana seria stoczni, jednak L400 (uważany za pierwszy dający znacznie większy luksus katamaran) został wyparty przez model L40- zmodernizowaną wersję L39. Jacht zaskakuje- warto spróbować!

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?