Seszele

by

catamaranbetween

Seszele

Seszele to archipelag wysp łączących ze sobą wspaniałe piaszczyste plaże, bogate w życie obszary wodne i  bujną zróżnicowaną przestrzeń lądową. Tutaj faktycznie poczujesz się jak w raju.

Zamieszkasz w jachcie o standardzie pięciogwiazdkowego hotelu zaś  o każdy detal podróży zadba profesjonalna załoga:  

– sternik,  kucharz , konsjerż 

Jacht zaskoczy Cię przestronnością oraz niespotykanym wyposażeniem.

Dawniej takie atrakcje były dostępne wyłącznie przy wynajmie całego jachtu- teraz to się zmienia- we współpracy z catamaranbetween i rajskie seszele przygotowaliśmy dla Was rejs kabinowy w standardzie VIP:

 • zarezerwuj jedną z luksusowych  kabin naszego jachtu
 • jacht i załoga czekają na Ciebie- pory zaokrętowania i wyokrętowania dostosowaliśmy do lotów 
 • Jak za rękę po archipelagu  oprowadzi Cię Olga- autorka przewodnika po Seszelach, 
 • Kapitan i Kuk- to rdzenni mieszkańcy wysp- doskonale wiedzą gdzie warto być i jaką kuchnią zachwycić gości katamaranu BETWEEN. 

Ciesz się rajskimi Seszelami eksploruj wyspy, wypoczywaj w hotelu na wodzie, który każdego dnia oferuje inny zjawiskowy widok. 

4.598- 5.198€/ kabinę+ 1199€/os

W cenie:

 • Kabina (2os) VIP lub standard,
 • Transfery z lotniska, wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja), napoje bezalkoholowe, pościel,
 • ręczniki, postój (3opłaty) w parkan narodowych (Curieuse, Coco Island, St Anne Marine)+ Big Sister / Grande Seour z BBQ na plaży
 • Wycieczka do Vallée de Mai: transfer z/do Baie Ste Anne (Praslin) + bilety wstępu
 • paliwo, woda
 • Atrakcje wodne (2x kajak, 2x SUP, 2x wędki, zjeżdżalnia FunAir)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Bilety lotnicze
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Napoje alkoholowe
 • Opłata za zrównoważony rozwój środowiska turystycznego (100SCR na osobę za noc) płatna na miejscu gotówką 
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową od Olgi, 
 • dokonaj  płatności, zarezerwuj loty

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl

Terminy:

TerminLiczba wolnych kabinCena za kab. armatorskąCena za pozostałe kabiny
09.03.-16.03.202455.598 €5.198 €
13.04.-20.04.202455.598 €5.198 €
08.05.-15.05.202455.598 €5.198 €
01.06.-08.06.202454.998 €4.598 €
03.07.-10.07.202454.998 €4.598 €
13.07.-20.07.202454.998 €4.598 €
07.08.-14.08.202454.998 €4.598 €
17.08.-24.08.202455.598 €5.198 €

Podane powyżej ceny za kabinę nie zawierają dodatkowej opłaty składkowej – 1199EUR/os.

Jeśli nie masz osoby towarzyszącej na  wyjazd a wolisz obniżyć koszty istnieje możliwość zakwaterowania dwóch osób w kabinie i podziału kosztów.

Plan

Dzień 1
Sail: 2h [12Mm]
Eden Marina- Beau Vallon

Zaokrętowanie w największym porcie na Seszelach. Jacht zaprowiantowany wraz załogą będzie na Was czekał. Konsjerż odbierze Was z Lotniska.

Jeszcze tego samego dnia uciekamy od zgiełku- żeglujemy w bardziej ustronne miejsce Beau Vallon.

Idealne miejsce na pożegnanie cywilizacji i przywitanie raju. To zdecydowanie najpopularniejsza zatoka na Mahe przyciągająca olbrzymie rzesze turystów. W otoczenie edenicznego klimatu wpisały się pięciogwiazdkowe hotele, kasyna i bazy z atrakcjami wodnymi (w tym nurkowanie).  Wieczorami łatwo znaleźć tu miejsce z koncertami na żywo.

Zatoka nie oferuje żadnej infrastruktury portowej- stoimy na kotwicy- Przyzwyczajmy się- nasz ultra luksusowy katamaran będzie często uciekał od zgiełku marin i tłoku. Jacht oferuje kompletną autonomiczność a szybkie riby gwarantują wygodne połączenie z lądem.

Dzień 2
Sail: 4h [25Mm]
Beau Vallon- Anse Lazio

To może być bardzo aktywny dzień. Śniadanie w zatoce lub już na morzu- czeka nas 4 godziny żeglugi. Pierwszą z atrakcji jest Wyspa Cousin- stanowi ona naturalny rezerwat ptaków. Można tu spotkać rzadkie gatunki- jak papuga czarna czy gołąb owocowy. 

Dalej żeglujemy do Anse Georgette- zatoki z przecudną plażą- granicząca z polem golfowym.

Następnie pożeglujemy do zatoki Anse Lazio uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie

Tu spędzimy drugą noc- pora skorzystać z atrakcji jakie daje nasz jacht! 

Dzień 3
Sail: 1h [6Mm]
Anse Lazio > St. Pierre > Cote D’or (Praslin) > Curieuse

Dzień leniwej i bardzo kabotażowej żeglugi. Wpierw kierujemy się do St Pierre- przy bezwietrznej pogodzie wyspa stanowi idealne miejsce na nurkowanie z rurką! Krótki postój w żegludze wart jest tej atrakcji;-)  

Następnie żeglujemy do Anse Volbert, to Jedna z najpiękniejszych plaż na Parslin. Okoliczna wioska gwarantuje dostawę świeżych owoców- zaś w niektóre dni w pobliskim hotelu odbywają się koncerty.

Dalej kierujemy się do arcyciekawej Curieuse. Tu na plaży wylegują się olbrzymie żółwie, wyspa zachwyci nas lasem namorzynowym i wielkimi palmami kokosowymi. W dawnych czasach znajdowała się tu kolonia trędowatych- idąc wśród bujnej roślinności natrafimy na nią. Historię wyspy opowiada muzeum- niegdyś ,dom lekarza. Ten piękny skrawek lądu jest olbrzymią atrakcją dla żeglarzy!

Dzień 4
Sail 2h, [10Mm]
Curieuse-Grande Soeur- Cocos Island- Felicite

Kolejny ciekawy dzień przed nami. Wpierw żeglujemy na Grande Soeur zwaną również Dużą Siostrą- podobnie jak na Sardynii czy Morzu Jońskim wyspa wpadła w prywatne ręce- jednakże żeglarze mogą korzystać z azylu i od poniedziałku do piątku w porze dziennej mamy okazję uu stanąć na chwilę. Kotwiczymy po stronie Reef Bar- zasmakować dobrego drinka. To co jest ciekawe- na plaży  umocowane są stoły do grillowania- możemy skorzystać z jednego z nich a nasz kucharz przyrządzi wykwintne kreolskie danie !

Dalej  czeka nas archipelag 4 wysp Kokosowych tworzących Narodowy Park Coco- uciekamy do żeglarskiego raju! Tutaj znajdziemy najlepsze warunki do snorkelingu i pooglądamy koralowce- wyspy to  przepiękne połączenie skał, bujnej roślinności i lazurowej wody.  Na noc zakotwiczymy przy brzegu Felicite!

Dzień 5
Sail 1,5-2h [10mm]
Felicite- La Digue

La Digue to jedna z bardziej naturalnych wysp-  zaliczyć możemy kilka zatok, możemy tez zatrzymać się w jednej z nich i eksplorować wyspę. Anse Cocos to o nasza ulubiona zatoczka- widoki mówią same za siebie! Zatoka daje bardzo dobre osłonięcie przy północno- zachodnim monsunie. Oprócz krystalicznej wody i doskonałych warunków do pływania warto wybrać się na trekking! Widok warty jest odrobiny wysiłku! Krótki spacer zajmie niewiele czasu- dotrzemy do  skały Romea i Julii skąd rozpościera się niezły widok. 

Płynąc dalej mijamy Gand Anse- dużą piaszczystą zatokę a za Pointe Camile docieramy do dziewiczej Anse Marron  kameralna zatoczka zawiera w sobie to co w Seszelach najpiękniejsze: bujna roślinność, piaszczysta plaża i  finezyjnie wyrzeźbione bazaltowe skały.

Najpewniej  zakotwiczymy w jednej z wymienionych powyżej zatok- do wszystkich nie prowadzi żadna droga- dotrzeć można tu pieszo lub łodzią- nie grozi nam tłok.  Jeśli chcesz poczuć się jak rozbitek na bezludnej wyspie "wywieziemy Cię"  ribem do Anse Marron na prywatny romantyczny piknik!

Na noc staniemy tuż przy porcie La Digue. Po kolacji każdy ma okazję na zwiedzanie okolicy i rozkoszowanie się muzyką na plaży i drinkami.

 

Dzień 6
Zwiedzanie lądem+ sail: ok 40min [4Mm]
La Digue- Praslin

W tym dniu mamy okazję na ponowną eksplorację i zobaczenie tego na co zabrakło czasu poprzedniego dnia. Z miejscowości La Digue z przewodnikiem lub bez możemy pozwolić sobie na dłuższy trekking (ok 4h) Zdobędziemy najwyższy szczyt wyspy:  Nid d'Aigle. Nieco poniżej szczytu czeka na nas restauracja Belle Vue! Dalej proponujemy przejść do Anse Cocos i udać się wzdłuż plaży po krawędzi bujnej roślinności- tu mamy  okazję zbierać świeże egzotyczne owoce- takie jak  mango, pomarańcze, złote jabłka czy Custard.  

Jeśli  długie męczące spacery to nie rzecz dla nas- możemy wynająć rowery lub melexa z kierowcą i udać się na północ- wzdłuż drogi do parku Anse Source d’Argent.

Ok 16:00 ruszamy do Baie Ste Anne na Praslin gdzie spędzimy kolejną noc

 

Dzień 7
sail 2h, [22Mm]
Praslin- St. Anne

Rano, po śniadaniu udajemy się w głąb wyspy na wycieczkę z przewodnikiem- trafiamy do Vallée de Mai- rezerwatu przyrody wpisany na listę dziedzictwa UNESC jest zwany ogrodem edenu. Tu znajdziemy regionalną roślinność i spektakularne coco de mer- palmy  seszelskie- które dają owoce dopiero po 20 latach od zasadzenia a kolejne 7 lat trwa proces rośnięcia kokosa . Rozróżnia się owoce żeńskie i męskie a  największe kokosy świata- lokalnie określane są mianem "pięknych pośladków". Dojrzały owoc samoistnie spada na ziemię- kto wie może będziemy mieli to szczęście!

Wracamy na jacht- rozkoszujemy się lunchem i żeglujemy w stronę Mahe. Na noc zatrzymamy się na St. Anne. 

Wyspa Świętej Anny stanowi największy z obiektów Parku Narodowego St. Anne. Historycznie w XIX wieku wyspa była osadą wielorybników, w czasie II Wojny Światowej stacjonowali tu Royal Marines- strzegąc portu Viktorii. Dziś wraz z wyspami  Moyenne, Round i Cerf tworza archipelag i rezerwat przyrody.  Na lądzie znajdziemy kilka restauracji zaś w wodzie całkiem często pojawiają się żółwie- które nie bojąc się ludzi nierzadko potrafią pływać wokół nas!

Dzień 7
Sail 30min [2-3Mm]
St. Anne- Mahe

Rano, po śniadaniu kierujemy się w stronę pobliskiej rafy- snorkeling i zabawa na sprzęcie wodnym! 

 Ok 14:30 cumujemy w porcie i kończymy naszą seszelską przygodę! O 17:00 jesteśmy na lotnisku gotowi do wylotu!

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Ultra luksusowy katamaran!

Żeglujemy katamaranem gwarantującym największy poziom luksusu.  Wyposażenie jachtu obsługa jak i przestrzeń jaką oferuje świadczą o najwyższym standardzie czarterowym.

Kabiny

Każda kajuta posiada własną toaletę- wszystkie 5 kabin jest przestronna- dwie z nich posiadają własny taras i panoramiczny widok zza okna.

Atrakcje jakich nie spotkacie na innym jachcie

Zjeżdżalnia do wody, dwa kajaki, dwie deski SUP, 2 komplety wędkarskie do trollingu!

Lokalny profesjonalny kapitan

Jesteście pod doskonałą opieką- nasz kapitan posiada doskonałe kwalifikacje i doświadczenie (w pracy również na jachtach znanych osobistości) Perfekcyjnie manewruje i doskonale zna rejon żeglugi. Jeśli jesteś skipperem z przyjemnością podzieli się wiedzą z manewrowania dużymi katamaranami, jeśli zażyczysz sobie drinka- poda Ci go z uśmiechem na ustach!

Kreolski szef kuchni

Serwuje lokalne dania godne gwiazdki Michelin!

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach ?