Śladami 

Odkrywców

Arktyki

Początek lipca to dobry czas na eksplorację dalekiej północy. Środek polarnego dnia i krążące całą dobę nad głowami słońce, powodują, że czas możemy wykorzystać znacznie bardziej efektywnie! W ciągu 10 dni planujemy pożeglować na północ wzdłuż zachodnich wybrzeży Spitsbergenu, odwiedzając miejsca które zapisały się w historii wielkich arktycznych wypraw Roalda Amundsena i Alberta Nobilego. 

Arktyka, to przede wszystkim dzikie zwierzęta, nietknięta ludzką stopą przyroda, lodowce schodzące wprost do morza i wspaniałe skaliste góry. Planujemy więc wiele desantów i trekkingów w dziewiczym terenie, pod opieką uzbrojonej doświadczonej w terenie osoby. Żeglujemy tu od 2015 roku- wiemy które miejsca szczególnie warto odwiedzić!

€1415/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skippera, Opinia z rejsu

Termin:

 •  06-15.07.2024
 • 15-23.07.2024, s/y Pacific Star
 • (przedłużenie rejsu 23-28.07): 499EUR

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 175 NOK/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe, broń+ przewodnik ok:270 NOK/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 50-80pln/os)
 • Loty do Tromso
 • Loty do/z Hammerfest
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 3,5%, 
 •  3os: 5%
 • 4os: 7,5%
 •  5os i więcej: 10%,

– –  P L A N  – –

Dzień1
Zaokrętowanie
Witamy w Arktyce!

Witajcie w stolicy Svalbardu- krainie niedźwiedzi polarnych- tu pogłowie niedźwiedzi przekracza liczebność stałej osady ludzkiej!

Dzień 2
60 Mm/ 10do15h żeglugi
Żegluga do Poolepynten

Staramy się szybko i efektywnie żeglować na Północ. Pierwszy przystanek planujemy przy kolonii morsów! W zatoce powyżej spędzimy kilka godzin na pierwszym górskim trekkingu.

Dzień3 i 4
60Mm/ 12-15h żeglugi
Żegluga do Amsterdamoya/ Virgohamna

To właśnie z tego miejsca w 1897 roku wyruszyła słynna tragicznie zakończona balonowa wyprawa na biegun północny, szwedzkiego podróżnika polarnego Salomona Augusta Andrèego. Naprzeciw  zatoki- na wyspie Amsterdamoya często można znaleźć ślady bytności niedźwiedzia, zaś na wschodnim krańcu wyspy leży kolejna kolonia morsów!

Dzień5
15Mm/ 4h żeglugi
Lodowce

Zwalniamy tempo żeglugi- skupiamy się na lodowcach. Całkiem niedaleko znajduje się  spektakularny i olbrzymi Hans Henrikbreen.  Dalej pożeglugjemy do Magdalenfiorden- przez licznych uważany za najpiękniejszy lodowiec Spitsbergenu. Doskonała okazja by porównać oba i wyrobić sobie własne zdanie.

Dzień 6 i 7
zwiedzanie lądem
Żegluga do Ny Alesund

Docieramy do najdalej wysuniętej na północ stałej osady ludzkiej na świecie. Ny-Ǻlesund jest znany także jako miejsce rozpoczęcia wyprawy Roalda Amundsena na biegun północny oraz późniejszej wyprawy Alberta Nobilego. Do dziś można tu znaleźć pozostałości po miejscu dokowania sterowca „Norge”.  Dziś miejscowość stanowi  międzynarodowy kampus naukowy- której bezsprzecznie sporą atrakcją jest bar pełniący funkcję socjalizacyjną serwujący najtańsze drinki w Arktyce! Dalej możemy zawitać w Ny London lub pożeglować pod lodowiec blomstrandbreen!

Dzień 8
40-50Mm/ 6do10h żeglugi
Englesbukta, Trawers i Polska Stacja Polarna

Macie ochotę na coś nietypowego? Może długi trekking i  trawers z Ny Alesund to Englesbukta? Fantastycznie! Dalej pożeglujemy do Kaffiøyra- gdzie mieści się Polska, Toruńska Stacja Polarna!

Dzień9
90Mm, 20h żeglugi
Isfjord i Pyramiden

Długa żegluga do porzuconego miasta górniczego. Szczególnie warto wejść na górujący nad osadą szczyt! Równie dobrze możemy zakotwiczyć w miejscu  gdzie mieszkali rdzenni traperzy oraz udać się na trekking w gigantyczny wąwóz lub też  pójść pod zjawiskowe jezioro położone na płaskowyżu.

Dzień10
Wyokrętowanie
Longyearbyen

Rankiem łapiemy samolot do Tromso- dalej wracamy do domu!

Grafik pokzuje jedną z możliwości realizacji trasy. Rzeczywista trasa zależy od warunków meteorologicznych. Wymiana załogi pomiędzy etapami 1 i 2 może nastąpić drogą lotniczą, promem, busem. Załoga powrotna pokona trasę w druga stronę.

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. UWAGA! W zależności od bieżącej sytuacji i wytycznych COVID zastrzegamy możliwość zmiany trasy, włącznie z ograniczeniem żeglugi do rejonu Bałtyku. W przypadku braku możliwości odbycia rejsu na danej trasie Koszt koi zostanie obniżony do 123pln/doba.

– –  J A C H T  – –

Nasz jacht- s/y Pacific Star

Pierwszy arktyczny Beneteau Cyclades 50.5

Wyizolowany termicznie, podójny system ogrzewania. Dużo armatorskich modyfikacji, które powodują że w zimnym klimacie, na tym jachcie poczujesz się jak w domu. 


 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

                Załoga

Nasi kapitanowie spędzili w Arktyce już wiele sezonów. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, na pokładzie posiadamy łączność satelitarną i bezwzględnie stosujemy procedury chroniące nas przed skutkami niespodziewanego spotkania z niedźwiedziem polarnym, a wszystkie wizyty na lądzie odbywamy zabezpieczeni w broń myśliwską pod okiem osoby znającej teren!

 

Longyearbyen

To największa osada i stolica archipelagu Svalbard. Miasto powstało jako osada górnicza. Na jednym ze stoków powyżej miasta można odwiedzić pozostałości kopalni węgla.
Miasto jest również praktycznie jedynym miejscem, gdzie możemy zrobić zakupy, uzupełnić ekwipunek, czy kupić pamiątki.

                  Pyramiden

To opuszczona przez Rosjan osada górnicza. W momencie szczytowego rozwoju, miasto uważano za najlepsze miejsce do życia w Związku Radzieckim.
Po krótkim okresie całkowitego opuszczenia na początku tego wieku, w mieście otwarto hotel i restaurację. Czynione są wysiłki by stworzyć z niego atrakcje turystyczną.

 

Magdalenfiord

Według niektórych – najpiękniejszy fiord Spitsbergenu. Turkusowa woda i piaszczysta laguna… Gdyby nie stabilne +5°C, moglibyśmy poczuć się jak w Grecji.

                  Pogoda

Płyniemy latem- stałe temperatury ok +5°C . Opady to rzadkość. Ciepła odzież to podstawa – pamiętajcie, że  stamtąd do bieguna północnego jest zaledwie 550 mil .

 

Ny Alesund

Ostatni kontakt z cywilizacją to Ny-Alesund, najdalej na północ wysunięta osada ludzka na świecie. Tajemnicze miejsce, pełne anten i dziwnych instalacji – podobno naukowych. Nie działają tu sieci komórkowe, a  internet jest tylko dostępny łączem kablowym.

                  Trekingi

W żegludze na Spitsbergenie nie tylko chodzi o żeglowanie. Obłędnie czyste powietrze optycznie skraca dystans- wszystko wydaje się być bliżej- dlatego warto wyjść na pobliski szczyt by delektować się widokami!

 

Dzikie zwierzęta

Niedźwiedzie, morsy, renifery lisy polarne, wieloryby- to ich świat, my jesteśmy tu tylko gośćmi;-)

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?

 

 – –  L I N K I – –