Tromso-

Bjørnøya

– Svalbard

100% Eksploracji

2 dni arktycznej przygody po rejsie

Eskapada na Svalbardzie

To wyjątkowy rejs eksploracyjny! Wypłwamy z Tromso z początkiem wiosny- słońce jest już wysoko- śnieg w oczach topnieje  i nie  okala już gór od wierzchołków po taflę morza. Dopływamy do Wyspy Niedźwiedziej. Topniejące lody odrywają się od zwartej arktycznej czapy i są w stanie zdryfować nawed tutaj. Od Bjornoya musimy być przygotowani na omijanie pól lodowych. Dalej żeglujemy na północ. Docieramy na Spitsbergen- już z dniem polarnym i w środku arktyczej zimy. Śnieg i mocno ujemne temperatury to chleb powszedni tego rejsu. Jeśli pogoda dopisze- będziemy mieli sporo czasu- może nawet tydzień na żeglugę np do Ny Alesund- jeśli nie- będziemy musieli przeczekać złe warunki- może na Wyspie Niedźwiedziej. Z Końcem rejsu zaczyna się przygoda, bowiem dopływamy do Longyearbyen gdzie psie zaprzęgi i skutery śnieżne są nadale uważane za naturalną formę transportu- nie zaś za atrakcję turystyczną- takich miejsc na świecie jest coraz mniej! Skorzystaj!

6500 5500pln/os *

*first minute do 15.10.2024

W cenie: miejsce w koi , opieka skippera, Opinia z rejsu

Termin:  19.04-02.05.2025 (s/y Join Us)

Zniżki (nie łączą się z First minute):

 • 5% Recydywiści Join Us
 • Grupy: 3,5% pary, 6% 3os, 10% więcej
 • 20%- First minute!
 

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 100 NOK/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:170 NOK/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 50pln/os)
 • Loty do Tromso
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl

Plan:

Dzień 1
Zaokrętowanie
Tromso

Przylot, zaprowiantowanie, przejazd na Jacht- w zależności od naszych potrzeb jacht może na nas czekać w Tromso lub w okolicznym porcie osiągalnym taksówką w 30min.

Dzień 2-4
Żagle 2,5-3 doby (300NM),
Tromso-Wyspa Niedźwiedzia

Żegluga na Wyspę Niedżwiedzią w zależności od warunków wiatrowych i lodowych możemy schronić się w południowej zatoce lub pożeglować z dala od lodu!

Dzień 4-7
Żagle 2doby [200Mm]
Żegluga na Svalbard

Tutaj nie da się jednoznacznie przewidzieć planu żeglugi. Dwa lata temu spędziliśmy 6 dni na Bjornoya w oczekiwaniu na okno pogodowe- może też uda się przepłynąć na raz!

Dzień 6-13
żagle i postoje 50/50
Spitsbergen

Jeśli będziemy mieli dobra warunki meteo dopłyniemy tu szybko. Przy dobrej sytuacji lodowej pożeglujemy do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Jeśli wystarczy czasu możemy też pożeglować do Ny Alesund!

Dzień 14 i 15
Powrót i wyokrętowanie
Longyearbyen

Po wyokrętowaniu gorąco zalecamy zostać minimum 2 dni dłużej i poświęcić czas na minimum dwie atrakcje:

 • skutery śnieżne
 • psie zaprzęgi

Naprawdę Warto!

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

 

Spitsbergen Zima!

W budzący się długi polarny dzień spróbujemy posmakować jego uroków. Czekają nas odwiedziny w polskiej stacji polarnej i kilku nielicznych miejscach gdzie dotarła cywilizacja. Ale przede wszystkim eksploracja dzikich i nietkniętych ludzką stopą miejsc i bliski kontakt z niezwykłą przyrodą. Wieloryby, morsy, foki i niedźwiedzie polarne – to prawdziwi mieszkańcy tych okolic. Dużo łatwiej ich tam spotkać niż człowieka.

Wymagająca żegluga

O tej porze roku może być jeszcze sporo lodu i śniegu. Będziemy omijać lub przechodzić pola lodowe, żeglować w arktycznych warunkach, a być może odgarniać świeży śnieg z pokładu i odkuwać sople z relingów.. 

Pogoda

W tromso będzie dopiero wczesna arktyczna wiosna, ale za sprawą ciepłych prądów, na morzu temperatury powinny utrzymywać się w okolicy 0°C. W okolicy Spitsbergenu temperatury mogą wynosić -5 ale zdarzały się dni z temp. -15!. Ciepła odzież to podstawa, wszak płyniemy przez Ocean Arktyczny.

Wędkowanie!

Złów i zjedz;-) Ruszając z norweskich fiordów w naszych ulubionych miejscach zapolujemy na dorsze. Po rejsie, w Longyearbyen napić się „za szczęśliwe ocalenie” piwa z miejscowego najdalej- póki co na północ wysuniętego browaru (Wiemy że niektórzy myślą o otwarciu kolejnego w NY Alesund!)

Mile Builder

Omijając Wysę Nieźwiedzią rejs spełnia warunki do zbudowania odpowiedniego stażu do Yacht Master Ocean!

Nasz jacht- s/y Join US

Najbardziej arktyczny z Bruce Roberts

Wyizolowany termicznie, potrójny system ogrzewania. Odsalarka, generator, od sezonu 2024 SUPERDINGHY onboard!

Galeria: