Weekend

Na Bałtyku

4 żeglarskie aktywności

Co w weekendy?

Mamy kilka doskonałych pomysłów:

1. Manewrówka- jeśli potrzebujesz przyswoić sobie manewry portowe

2. Przygotowanie do roli skippera (zazwyczaj łączymy aktywność z pkt1)

3. Wprowadzenie w świat  regat- jeśli planujesz z nami start w wyścigach

4. Integracja- czyli jak żeglarską weekendową włóczęgę  przenieść na bardziej intensywny level!

Stawiamy na krótkie weekendowe rejsy:

Jak efektywnie zarwać weekend? 

– czwartek – podróż pociągiem nocnym do Świnoujścia ew samolot

piątek- poniedziałek– żegluga

poniedziałek/ wtorek– powrót do pracy

 

Kto decyduje o charakterze rejsu? Wy!

Zapisując się jako pierwsi decydujecie 

– jaka aktywność przeważa (manewrówka, przygotowanie do roli skippera/ trening regatowy)

– w ile osób żeglujemy- nasz weekedowy standard to 5+1, jednak możesz zarezerwować jacht od 1 do 7 osób.

Regatowy jacht+ sprzęt plażowy

Rejs na regatowym jachcie to spora dawka wiedzy i emocji.  Dlaczego wybraliśmy szybką jednostkę? Po pierwsze dla frajdy– nie jest codziennością by szybko żeglować w czasach gdzie wygoda stawiana jest na pierwszym miejscu- to niesamowita przyjemność szybko przemieszczać się super responsywnym jachtem- nawet na słabym wietrze. Tego nie doświadczysz na turystycznej łódce.

 

Po drugie dla doświadczenia.  Dowiesz się co w praktyce stoi za komendami zwrotu przez rufę i jak istotne są one dla niepołamania masztu na regatowym jachcie i dlaczego komendy w polskim szkolnictwie żeglarskim zostały zmienione? Oczywiście zapytasz po co Ci ta wiedza chcąc żeglować jednostką turystyczną / czarterową? W trudnych warunkach bezpiecznie wykonywane zwroty oszczędzą Ci kosztów a czasem i zdrowia- na regatowym jachcie- nawet przy 3B poczujesz co znaczy prędkość, siła na żaglu i dobrze wykonany manewr. Zyskasz doświadczenie, które zaprocentuje w turystyce.

To jednak nie wszystko- podczas rejsów stacjonarnych każdego dnia bezpłatnie korzystamy ze sprzętu z plaży w Świnoujściu!

 

–  T E R M I N Y  – 

Weekend na Bałtyku

 • 14-17.06,  21-24.06,  27-30.06, REGATY+ przygotowanie
 • 12-15.07
 • 09-12.08, 15-18.08 REGATY, 23-23.08  
 • 13-16.09, 20-29.09, 26-29.09 REGATY
 • 18-21.10
 • 25-28.10

–  C E N Y  – 

888pln/os (wiosna/ jesień)
999pln (czerwiec-sierpień).  
W cenie:
 • koja
 • opieka skippera
Koszty dodatkowe:
 • porty, paliwo, gaz
 • wyżywienie opłata ulgowa
 • dojazd i powrót
Bonusy i zniżki:
 • 5%- dla stałych klientów
 • Grupy: 3%-2os, 5% 3os, 10% 4os.

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin)
 • 660-211-765 (Buro)
 • info(at)joinus.pl

Rezerwacja: poprzez e-mail

swinojscie22

Integracja

To słowo najbardziej pasuje do żeglarstwa- jesteśmy zespołem. Nieważne czy zapiszesz się na rejs po to by postawić na pokładzie pierwsze kroki, czy też by po prostu odpocząć- niezależnie czy pożeglujemy na Rugię czy zostaniemy w okolicy Świnoujścia- bezwzględnie- poprzez Wodną Integrację scalimy  Was jako grupę- to nasza specjalność!

szkolenie-jsm-manewrowka13

Manewrówka +  warsztaty kapitańskie

Jesli masz już patent lub zamierzasz go zrobić to zazwyczaj chcesz już czegoś więcej- zazwyczaj brakuje Ci pewności w dwóch aspektach- wychodzimy naprzeciw:

– Manewrówka portowa- w wariancie podstawowym i zaawansowanym. Ćwiczymy wg. zasady każdy manewr, każda osoba wykonuje 2 razy. Grupy i jej liczbę staramy się dobierać stopniem zaawansowania. W ten sposób szybko zyskujesz wiedzę- my zaś nadmiar wiedzy wykorzystamy na drugą aktywność

– Warsztaty kapitańskie i przygotowanie do roli skippera: Weryfikacja umiejętności prowadzenia rejsu. Dużo pływania, również nocą po nabieżnikach i ciasnych płyciznach wokół Rugii! Zadania skippera dzielimy między załogę- w danym etapie żeglugi odpowiadasz za konkretny jej fragment (manewrowanie, planowanie żeglugi,  osłona meteo, nawigacja). Po dopłynięciu do portu omawiamy realizację funkcji.    

szkolenie-jsm-manewrowka09

Szkolenie regatowe

W Świnoujściu dysponujemy szeregiem sprzętu żeglarskiego- dlatego po egzaminie- na luzie będziesz mieć okazję nauczyć się więcej. Pokażemy Ci jak korzystać z Genakera/ Spinakera. Przygotujemy Cię do roli załogi na jachcie regatowym, (funkcje na pozycjach+ sprawne wykonywanie manewrów). Użyjemy do tego nasz regatowy jacht morski lub jednostki plażowe, regatowe katamarany i skiffy.  

Regaty-burta

Przygtowanie do regat

Głównie opieramy się o regatowy bolid Beneteau First Class Europe- to ultra lekka konstrukcja dająca naprawdę mnóstwo frajdy w żegludze. 

3 komplety żagli,  wiele dodatkowych żagli przednich+ Spinaker to podstawa! Nauczymy cię pracy na konkretnej pozycji tak by mówiono o Tobie jak o kompetentnej załodze regatowej!

Dodatkowo wykorzystamy naszą bazę na plaży- zaaranżujemy prywatne regaty, przeanalizujemy ich przebieg i popełnione błędy!

– –  M I E J S C E  – –

Jak było wcześniej?

Manewrówki i treningi:
Aktywność na plaży w Świnoujściu