Wyjazdy Bosmańskie FAQ

Wyjazdy bosmańskie w pytaniach i odpowiedziach
  • Chcesz żeglować, dysponujesz czasem a brak Ci środków na rejs?
  • Potrafisz się zaangażować na 100%?
  • Nie straszne Ci prace remontowe, sprzątanie czy dłuższa jazda samochodem?
  • Masz zdolności techniczne, logistyczne lub artystyczne?
  • Potrafisz funkcjonować w grupie- masz poczucie humoru i pozytywnie patrzysz na świat?
  • Czy w danej pracy przy jachcie potrafisz odszukać frajdę/ przyjemność/ satysfakcję?

Kto korzysta z wyjazdów bosmańskich? Na pewno osoby pozytywnie nastawione do świata. Ludzie którzy chcą się czegoś nauczyć z technicznej sfery przygotowania jachtu (bo zamierzają kupić jacht, pracować w branży lub którzy szukają ciekawej  alternatywy zbilansowania kosztów rejsu.  Wyjazdy podczas pracy bosmańskich to  praca zespołowa, ale i integracja, czasem impreza- jeśli tak nie uważasz- nie jedź;-)

Z własnymi jachtami zawsze jest tak, że należy coś na nich zrobić. Koniecznie trzeba planować prace i  je realizować w danym terminie. Dotyczy to jachtów nad jeziorami (Kraków/ Międzybrodzie) jak i nad morzem (w nrweskim Tromso czy Bodo/Szczecinie/ Trzebieży/ Świnoujściu).  Zdarzyło nam się dotrzeć z ekipą aż do  Chorwacji czy do Barcelony.  Systematyczną pracę możemy zlecić Ci również z Twoim domu.

Co robimy podczas wyjazdu? Prostych prac jest bardzo wiele- od czyszczenia dna/ wnętrza, przez antyfouling, malowanie burt czy wnętrza, po klar jachtu. Czasem chcemy  tylko zabrać/ dowieźć z/do  jachtu sprzęt lub przeprowadzić jednostkę. Jeśli już poznamy Twoje umiejętności to zdarza nam się też zaangażować osoby do systematycznej  pracy przy komputerze.

Pracę rozliczamy wg stawki godzinowej brutto,  ile przepracujesz taki zgromadzisz budżet- zawsze do Ciebie należy decyzja na co przeznaczysz wypracowane środki- na koję last minute, wynajem łódki czy katamaranu czy rejs na Spitsbergen. Stali bywalcy „Wyjazdów Bosmańskich” pożeglowali z nami wokół Spitsbergenu, na Wyspy Zielonego Przylądka i Islandię!