Nasz Autorski rejs:

Wyspa Niedźwiedzia

Rejs z Iloną Wiśniewską

Kierunek Svalbard!
To z wielu powodów nasz autorski rejs! Żeglujemy wczesnym latem- w ciągu dnia polarnego, statystycznie mierzymy się z zachodnim wiatrem- który cały czas nam sprzyja. Wpierw na celowniku jest Wyspa Niedźwiedzia- wiemy że niektóre locje mówią iż miejsce nie jest dostępne dla żeglarzy- my z tutejszymi naukowcami żeglowaliśmy już nie jeden raz- czas znowu ich odwiedzić!  
Dalej udajemy się na…. wschód- tak wyobraźcie sobie że zbaczając z utartego szlaku o niespełna dobę dopłyniemy do zatoki Betty w której nietrudno spotkać niedźwiedzie! Nie spodziewamy się zobaczyć tu innego jachtu.   Już z Tromso płyniemy na z bronią na pokładzie- to gwarantuje nam bezpieczeństwo i zapewnia możliwość zejścia na ląd gdzie tylko nam się zamarzy. Hornsund, Bellsund to podstawa- poszukamy też niemieckiego Junkersa który rozbił się podczas IIWŚ.
 
Dziś zdradzimy Wam nasz sekret! Oprócz Kapitana i Przewodnika, na pokładzie mamy niespotykanego gościa- płynie z nami Autorka książek i reportaży traktujących o północy- uważaj nie zagwarantujemy Ci iż nie zostaniesz częścią jej następnej północnej opowieści! Na pewno staniesz się częścią środowiska pracy nad kolejną książką! Zagwarantować możemy autograf;-)

1499 EUR/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skippera, Opinia z rejsu

Termin:

 • 15-29.06.2024 s/y Pacific Star

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 100 NOK/os/dzień
 • porty, paliwo,  przewodnik i broń ok:170 NOK/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 250-400pln/os)
 • Loty do Tromso
 • Loty z Longyearbyen
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 5%, 
 •  3os: 7,5%,
 •  4os i więcej: 10%,

– –  P L A N  – –

Dzień1
Zaokrętowanie
Witamy w Arktyce!

Nie bez przyczyny Tromso nazywane jest wrotami Arktyki. Dla nas to czas zakupów i przygotowania do rejsu. Być może zdążymy jeszcze skorzystać z Sauny w marinie i wskoczyć w arktyczną wodę!

Dzień 2-5
250 Mm/ ok 2 dony żeglugi
Żegluga Na Wyspę Niedźwiedzią

Krótki postój, zwiedzanie wyspy (południowa zatoka, północna baza naukowa)

Dzień6-8
200Mm/ 2doby żeglugi
Południowy Spitsbergen

Mało kto zapuszcza się na południowy wschód Spitsbergenu. To odległe od turystycznych tras miejsce jest przyjazne naturze- dlatego stosunkowo łatwo jest spotkać tu wylegującego się niedźwiedzia- na pokładzie o takich miejscach opowie Wam Gosia, gdzie w jednym rejsie w tym rejonie w sezonie 2013 spotkała ich aż 5!

Dzień9-12
60Mm/ 12h żeglugi
Hornsund i Bellsund

Gdzie będziemy? Wszystko zależy od warunków. Na trasie Polska stacja Polarna, wrak niemieckiego samolotu Junkers. Cmentarzysko kości wielorybów, mnóstwo przecudnych miejsc na wyjście w góry!

Dzień 13-14
60Mm 12h żeglugi
Isfjord

Barendsburg czy Piramiden? A może bardziej dzikie tereny- szlakiem traperów i dawnych polarników?

Dzień 15
wyokrętowanie
Longyearbyen

Wyokrętowanie w stolicy wyspy- warto zostać dzień lub dwa dłużej i pozwiedzać okolicę (pomożemy zorganizować nocleg na lądzie) 

Grafik pokzuje jedną z możliwości realizacji trasy. Rzeczywista trasa zależy od warunków meteorologicznych. Wymiana załogi pomiędzy etapami 1 i 2 może nastąpić drogą lotniczą, promem, busem. Załoga powrotna pokona trasę w druga stronę.

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. UWAGA! W zależności od bieżącej sytuacji i wytycznych COVID zastrzegamy możliwość zmiany trasy, włącznie z ograniczeniem żeglugi do rejonu Bałtyku. W przypadku braku możliwości odbycia rejsu na danej trasie Koszt koi zostanie obniżony do 123pln/doba.


 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Tromso

tolica północnego regionu Norwegii, leży za kołem podbiegunowym i jest idealnym miejscem do obserwowania zorzy polarne

Wyspa Niedźwiedzia

 Leżąca niemal pośrodku między Spitsbergenem a stałym europejskim lądem. W praktyce o niedźwiedzie jest tu bardzo trudno (ostatni zauważony był w 2013r). Jednak w 2020r lód znowuż zdryfował tak bardzo na południe iż niedźwiedzie na krze potencjalnie mogły się przedostać. 

Trekkingi na Spitsbergenie

Kilka takich poczynimy. O tej porze roku pogoda potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie. W kilkanaście minut od słońca po śnierzycę. W bardzej spokojne miejsca zabierzemy również rakiety!

Foto-polowanie na wieloryby

Wieloryby

O tej porze roku wieloryby leniwie przemieszczają się z Lofotów na północ- być może je spotkamy.

Wędkowanie

Spróbuj własnych sił w wędkowaniu, w pierwszych dniach rejsu to doskonałe miejsce i czas;-)

Barentsburg i Pyramiden

Rosyjskie, górnicze miasto na Spitsbergenie. W restauracji Czerwony Niedźwiedź warto skosztować prawdziwego barszczu ukraińskiego oraz miejscowego piwa. Lokalny mocny alkohol 78N potrafi zatrzymać niejednego żeglarza. 

Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy tuż przed wyokrętowaniem Pyramiden!

Hornsund

Legendarna stacja polarna Polskiej Akademii Nauk, położona u wrót pięknego fiordu. Jeśli lód nas do niej dopuści, może uda nam się choć chwilę spędzić w jej gościnnych progach.

Pogoda

Temperatuy pow 10stC  w Tromso, na trasie statystycznie przeważający zachodni wiatr i stabilne 5stC. Na Spitsbergenie praktycznie bez  opadów.

–  Z A Ł O G A  – 

 –  J A C H T  – 

Nasz jacht- s/y Pacific Star

Pierwszy arktyczny Beneteau Cyclades 50.5

Wyizolowany termicznie, podójny system ogrzewania. Dużo armatorskich modyfikacji, które powodują że w zimnym klimacie, na tym jachcie poczujesz się jak w domu. 

– – Z O B A C Z    J A K    B Y Ł O ?  – –

Sail Arctic

5 Videos

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?