Zdobyć

Nordkapp

Zimą!

Zapraszamy wszystkich miłośników niecodziennych wypraw na zimowy rejs w stronę Nordkappu.

Przygodę rozpoczniemy w Tromso- w mieście zwanym wrotami Arktyki. Płynąc Morzem Norweskim wpłyniemy na Morze Barentsa, opłyniemy Knivskjellodden- najdalej wysunięty na północ przylądek Europy i zdobędziemy Nordkapp.

Rejs zakończymy w Hammerfest i samolotem/promem wrócimy niespiesznie do Tromso- druga ekipa wraca zbliżoną trasą z powrotem do Polski!

Co Cię jeszcze czeka?- cała okazałość arktycznego świata- nie obędzie się bez śnieżyc pod żaglami, trekkingu, mamy duże szanse na zorzę- być może uda się spotkać wieloryba;-)

650EUR/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skippera, Opinia z rejsu

Terminy:

 •  20-27.10.(Tromso- Nordkapp)
 • 27.10-03.11.2024 (Nordkapp-Tromso)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 100 NOK/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:170 NOK/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 50-80pln/os)
 • Loty do/z Tromso
 • Loty do/z Hammerfest
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 5%, 
 •  3os: 7,5%,
 •  4os i więcej: 10%,

– –  P L A N  – –

Dzień1
Zaokrętowanie
Witamy w Arktyce!

Nie bez przyczyny Tromso nazywane jest wrotami Arktyki. Dla nas to czas zakupów i przygotowania do rejsu. Być może zdążymy jeszcze skorzystać z Sauny w marinie i wskoczyć w arktyczną wodę!

Dzień 2
30-50 Mm/ 6do10h żeglugi
Żegluga do Vannvag/ Arnoya

Zdarzało się już (o tej porze roku) jeszcze w fiordzie po wyjściu z Tromso spotkać wieloryba. Naszym celem jest żegluga możliwie daleka na północny wschód- czyli jak najbliżej do Nordkapp!  Vannvag jest miłą miejscówką. Arnoya to ekspozycja pięknego- prostego szczytu- który możemy zdobyć na rakietach!

Dzień3
50Mm/ 8-12h żeglugi
Żegluga do Skjervoy/ Hasvik

 Skiervoy jest jednym z ciekawszych miasteczek- wpadniemy tu na chwilę- - Hasvik- zdecydowanie bardziej odludne daje lekkie wzniesienie, krótki trekking i widoki jak na zdjęciach. Gdzie staniemy? Zadecyduje głównie prognoza.

Dzień4
100Mm/ 20-24h żeglugi
Żegluga Na Nordkapp

100Mm żeglugi. O tej porze roku pogoda potrafi być bardzo dynamiczna- tak więc być może plan żeglugi będziemy musieli dopasować do okoliczności;-)

Dzień 5
zwiedzanie lądem
Nordkapp

Tu mamy 2 możliwości postoju:

 • Honninsvag- bardziej osłonięte ale dalej od Nordkapp- kursują zorganizowane wycieczki
 •  Skarsvag skąd jest najbliżej na Nordkapp, jeśli ktoś nie ma ochoty na wycieczkę zorganizowaną (przejazd samochodem/ skuterem)- można też trawersować równoległy półwysep
Dzień6
30-50Mm/ 6do10h żeglugi
Żegluga do Havoysund

Havoysund uchodzi za lokalną perełkę dlatego warto to zawitać;-) W zależności od pogody możemy żeglować najkrótszą trasą lub tak by opłynąć Nordkaopp;-)Karty rozdaje Neptun!

Dzień7
30Mm, 5h żeglugi
Hammerfest

Żegluga do Hammerfest. 

Dzień8
Wyokrętowanie
Hammerfest

Rankiem łapiemy samolot do Tromso- dalej wracamy do domu!

Grafik pokzuje jedną z możliwości realizacji trasy. Rzeczywista trasa zależy od warunków meteorologicznych. Wymiana załogi pomiędzy etapami 1 i 2 może nastąpić drogą lotniczą, promem, busem. Załoga powrotna pokona trasę w druga stronę.

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. UWAGA! W zależności od bieżącej sytuacji i wytycznych COVID zastrzegamy możliwość zmiany trasy, włącznie z ograniczeniem żeglugi do rejonu Bałtyku. W przypadku braku możliwości odbycia rejsu na danej trasie Koszt koi zostanie obniżony do 123pln/doba.


 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Tromso

tolica północnego regionu Norwegii, leży za kołem podbiegunowym i jest idealnym miejscem do obserwowania zorzy polarne

Nordkapp

W praktyce nie jest on najdalej wysuniętym na północ przylądkiem. Nieco dakej jest jeszcze Knivskjellodden- opłyniemy oba!

Zimowe Trekkingi

Kilka takich poczynimy. O tej porze roku pogoda potrafi zmieniać się bardzo dynamicznie. W kilkanaście minut od słońca po śnierzycę. W bardzej spokojne miejsca zabierzemy również rakiety!

Zorze

W marcu nie jedną zorzę uda nam się złapać- noc jest jeszcze długa;-)

Wędkowanie

Spróbuj własnych sił w wędkowaniu, to doskonałe miejsce i czas;-)
Foto-polowanie na wieloryby

Wieloryby

Szansa na wieloryba nie jest duża, jednakże będziemy przepływać przez miejsce gdzie niektóre z nich stacjonują cały rok;-) Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć wieloryba zapisz się na rejs w listopadzie 2023.

Szczyty i pagórki

Na rakietach w górę. Śniegu już będzie całkiem sporo tak więc wykorzystamy dobrą pogodę na zdobycie okolicznych szczytów i pagórków!

Foto-polowanie na wieloryby

Wieloryby

Szansa na wieloryba nie jest duża, jednakże będziemy przepływać przez miejsce gdzie niektóre z nich stacjonują cały rok;-) Jeśli koniecznie chcesz zobaczyć wieloryba zapisz się na rejs w listopadzie 2023.

szkolenie-jsm-manewrowka40

Rejsowy pakiet szkoleniowy

Najlepszym sposobem utrwalenia wiedzy jest jej używanie w praktyce. Jeśli masz ochotę na dodatkowe szkolenie- możesz wykupić podstawowy pakiet szkoleniowy. Przed rejsem otrzymasz link do wykładów tematycznych oraz zadania praktyczne do wykonania, oprócz meteo i nawigacji zapoznamy Was z zasadami planowania rejsów (wg brytyjskiego RYA), bezpiecznej żeglugi i Dobrej Praktyki Morskiej.  Na rejsie, Kapitan zweryfikuje Twoją wiedzę- każdego dnia będziesz odpowiadać za dany fragment żeglugi ( przygotowanie trasy łącznie z portami awaryjnymi, prowadzenie nawigacji, obsługę meteo). Po każdym dniu zmieniamy przydzielone funkcje i wspólnie omawiamy realizację zadań. Koszt przedrejsowego kursu 492pln/os.

kurs-plywowy-01

Rejsowy Kurs Pływowy

Tym razem żeglujemy po wodach pływowych- jeśli chcesz ten rejs może być dla  Ciebie doskonałym szkoleniem pływowym. Przed rejsem otrzymasz  link do materiałów online oraz do ćwiczeń- przygotujemy Cię, zaś na na rejsie kapitan sprawdzi jak sobie radzisz w praktyce:

 • wyznaczysz czas wysokiej wodę w porcie
 • zaplanujesz żeglugę na prądzie, oraz w ciasnych przesmykach
 • zrealizujesz nawigację bez użycia GPS- co stanowi ważną część egzaminu Yacht Master tzw. Blind Navigation!

 Koszt przedrejsowego kursu 492pln.

– –  J A C H T  – –

Nasz jacht- s/y Pacific Star

Pierwszy arktyczny Beneteau Cyclades 50.5

Wyizolowany termicznie, podójny system ogrzewania. Dużo armatorskich modyfikacji, które powodują że w zimnym klimacie, na tym jachcie poczujesz się jak w domu. 

– – Z O B A C Z    J A K    B Y Ł O ?  – –

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?