Arktyczne Safari

Żagle i narty

sezon 2024:  luty

Tromso, Finnsnes, Harstad

Tym razem na rejs zabierzmy ze sobą narty, a uniwersalny kombinezon narciarski może zastąpićsztormiak. Zamierzamy pogodzić to, co wydaje się kompletnie różne – żagle i narty (nie skitury). Żeglując na świetnie wyposażonym i dobrze ogrzewanym jachcie, mamy szansę w ciągu tygodnia odwiedzić trzy ośrodki narciarskie. Dla niezainteresowanych narciarstwem w tym czasie przygotujemy trekking lub niespieszne zwiedzanie portowych miast. Nie jest wymagane żeglarskie doświadczenie.

Rejs dla wszystkich, którzy są ciekawi arktycznej zimy na dalekiej północy. Na rejsie postaramy się podać jak na tacy wszystkie elementy ttowarzyszące zimowej aurze:

 •  kabotażowa żegluga ze śniegiem na pokładzie 
 • narty na stokach w pobliżu portu
 • krótki zimowy trekking oraz spacery w ciekawe miejsca 

 

Co więcej? Rejs możemy zmodyfikować w zależności od chęci załogi i wzbogacić go o:

 • polowanie na zorzę
 • foto- polowanie na wieloryby
 • pełnomorską żeglugę z odwiedzeniem miejsca gdzie o tej porze roku mamy szansę spotkać Wielory

499/os

W cenie:

 • Miejsce w koi (kabiny 2-osobowe)
 • Opiekę skippera,
 • Opinię z rejsu

Terminy:

 •  11-18.02.2024 (s/y Pacific Star)
 •  18-25.02.2024 (s/y Pacific Star)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 110 NOK/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok 170 NOK/os/dzień
Dodatkowe opłaty:
 • Lot do Tromso
 • ubezpieczenie żeglarskie i narciarskie
 • nartostrady
 

Rezerwacja:

 • Zarezerwuj przez  info@joinus.pl
 • poczekaj na umowę
 • po zaakceptowaniu umowy zapłać za rejs

Kontakt:

 • 501-314144 (Marcin)

Zniżki:

 • 5%: recydywiści JoinUs (powtórni klienci)
 • 20% studenci
 • 3,5%: dla par , 7% 3os, 10% 4 os, 15% 5os, 

Plan

Dzień 1
Zaokrętowanie w Tromso lub okolicznym porcie osiągalnym taksówką w 30min.
Tromso

Przylot, zaprowiantowanie, przejazd na Jacht- w zależności od naszych potrzeb jacht może na nas czekać w Tromso lub w jednym z portów bliżej położonych miejsc skiturowych- na miejscu bedzie samochód- możemy go wykorzystać! 

Dzień 2
Sail 8h+4h (40NM),
Finnsnes

Żeglujemy do Finnsnes- po drodze możemy zorganizować kilka postojów- na trasie znaduje się porcik z dostępem do  lodospadów lub mała marinka- odwiedzimy część z nich  tak by nie zamęczyć Was żegugą;-) 

Dzień 3
Sail 3-4h, Ski: 3-6h
Narty w Finnsnes

Wieczorami na pewno korzystamy z oświetlonych stoków!

Dzień 4 i 5
Ski: 8-10h (45Mm
Żegluga do Harstad

Żeglujemy do Harstad- po  drodze staniemy w Engenes 

Dzi 6di7
80- 140
Narty/ Andenes/ Finnsnes/ Senja

W zależności od Waszych oczekiwań możemy poszukać wieloryba, powrócić na narty w Finnsness, zaplanować trekking rozpoczynając  jednym z portów Senji, czy pożeglować do rybackich zjawiskowych porcików.

Day 8
Wyokrętowanie o 09:00
Tromso

Zaokończenie żeglugi w Tromso.

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. UWAGA! W zależności od bieżącej sytuacji i wytycznych COVID zastrzegamy możliwość zmiany trasy, włącznie z ograniczeniem żeglugi do rejonu Bałtyku. W przypadku braku możliwości odbycia rejsu na danej trasie Koszt koi zostanie obniżony do 123pln/doba.


 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Żagle i Narty

Tym razem na pokład zabieramy narciarzy szukających dobrze przygotowanych stoków oraz tych którzy chcieli by narciarstwa spróbować.  Mamy szansę odwiedzić Alpinpark w Tromso,  Sollia w Harstad i Sandviklia Alpine w Finnsness. 

Świetnie,  jeśli zabierzesz własny sprzęt- ale równie dobrze narty możesz wyporzyczyć na miejscu.

Na tym rejsie nie planujemy skitourowych eskapad. 

Zimowe spacery 

Znamy tu miejsca gdzie tworzą się lodospady, wiemy o maleńkich portach, w których nocą między domami łatwiej jest spotkać renifera niż samochód przemierzający tamtejsze drogi;-) Wszystko to tworzy bajkowy klimat.

Trekkingi

Zimą wprawdzie nie da się wchodzić wysoko- dlatego nie warto jest kierować się na Lofoty- zdecydowanie lepiej jest znaleźć ciekawe pagórki- łatwe do zdobycia a zapewniające cudne widoki.

Wędkowanie

Spróbuj własnych sił w wędkowaniu, to doskonałe miejsce i czas;-)

Zorza

Zawsze jest szansa na zobaczenie zorzy polarnej – ale w tym miesiącu być może będziemy musieli wypożyczyć samochód i wyjechać z wybrzeża!

Foto-polowanie na wieloryby

Wieloryby

Szansa na wieloryba jest spora- potrzebujemy jednak dobrej pogody- przy Andeness gdzie przebywają one o tej porze roku morze potrafi być zafalowane. Zwróć uwagę że żegluga do Andenes wydłuży czas pod żaglami- jeśli Wam to nie przeszkadza- super!

Żegluga

Nie zabraknie pełnomorskiej żeglugi. Etap Andenes- Tromso zajmie nam prawie dobę- możemy go jednak podzielić na 2 części!

Zegluga

Rejsy dla studentów

Nasze rejsy to również misja- pamiętamy jak to jest studiować, mieć marzenia  o żegludze i niski budżet operacyjny. Na wybranych rejsach dla studiujących maksymalnie obniżamy ceny i pomagamy w zdobyciu stażu by w przyszłości mogli prowadzić własne rejsy (pakiety szkoleniowe na rejsach studenckich dla osób uczących się są bezpłatne). To jeszcze nie wszystko-dzięki wyjazdom bosmańskim możesz odpracować koję, zaś na wybranych dedykowanych studenckich rejsach flotowych możesz płynąć jako co skipper lub skipper- zabrać na pokład swoich znajomych!

kurs-plywowy-01

Rejsowy Kurs Pływowy

Tym razem żeglujemy po wodach pływowych- jeśli chcesz ten rejs może być dla  Ciebie doskonałym szkoleniem pływowym. Przed rejsem otrzymasz  link do materiałów online oraz do ćwiczeń- przygotujemy Cię, zaś na na rejsie kapitan sprawdzi jak sobie radzisz w praktyce:

 • wyznaczysz czas wysokiej wodę w porcie
 • zaplanujesz żeglugę na prądzie, oraz w ciasnych przesmykach
 • zrealizujesz nawigację bez użycia GPS- co stanowi ważną część egzaminu Yacht Master tzw. Blind Navigation!

 Koszt przedrejsowego kursu 492pln (Dla studentów gratis)

szkolenie-jsm-manewrowka40

Rejsowy pakiet szkoleniowy

Najlepszym sposobem utrwalenia wiedzy jest jej używanie w praktyce. Jeśli masz ochotę na dodatkowe szkolenie- możesz wykupić podstawowy pakiet szkoleniowy. Przed rejsem otrzymasz link do wykładów tematycznych oraz zadania praktyczne do wykonania, oprócz meteo i nawigacji zapoznamy Was z zasadami planowania rejsów (wg brytyjskiego RYA), bezpiecznej żeglugi i Dobrej Praktyki Morskiej.  Na rejsie, Kapitan zweryfikuje Twoją wiedzę- każdego dnia będziesz odpowiadać za dany fragment żeglugi ( przygotowanie trasy łącznie z portami awaryjnymi, prowadzenie nawigacji, obsługę meteo). Po każdym dniu zmieniamy przydzielone funkcje i wspólnie omawiamy realizację zadań. Koszt przedrejsowego kursu 492pln/os. Dla studentów gratis!

– – Z O B A C Z    J A K    B Y Ł O ?  – –

Jak było na wcześniejszych wyjazdach?