Elba-

Toskania

-Korsyka

Archipelag Toskanii

 tworzy siedem wysp: Gorgona, Capraia, Elba, Pioanosa, Montecristo, Gilgio, Giannutri. Razem stanowią one największy park wodny w Europie.

Gorgona- jest trudno dostępna (wpuszczają tylko z pozwoleniami do 75 osób dziennie) Giannutri leży poza naszym zasięgiem. Montecristo- jako najdziksza wyspa na Morzu Śródziemnym jest zamknięta dla turystów i stanowi ścisły rezerwat przyrody. Większość z wysp do lat 70 było używanych jako więzienie- dziś stanową rezerwaty przyrody!

1850pln/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skipera, Opinia z rejsu

Termin:

 •  25.05-01.06.2024 (Beneteau Oceanis 46)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 14 EUR/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:19 EUR/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 40pln/os)
 • Transport
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 3,5%, 
 •  3os: 7%,
 •  4os i więcej: 10%,

Plan

Dzień 1
Zaokrętowanie
Castiglioncello

Lądujemy w Pizie lub Florencji- to daje doskonałą okazję by podtrzymać wierzę, strzelić fotkę oraz zjeść w Livorno najbardziej ascetyczną włoską pizzę! Zaokrętowanie i w morze!

Dzień 2
Sail 5h (25NM)
Capraia

Na wyspie nie ma kłopotu z wybraniem baru – w są tylko trzy, ponadto lodziarnia i trzy restauracje. Jednak to najbardziej urokliwa i wyspa Archipelagu Toskańskiego. Dziewiczy charakter wyspa zawdzięcza swej przeszłości- podobnie jak Pianosa do 1996 roku wyspa była kolonią karną. Najstarszą część wyspy stanowi Torre del Porto, klasztor św. Antoniego i twierdza S. Giorgio. Warto zdobyć najwyższy szczyt wyspy 1019m- Monte Capanne, Zdecydowanie warto zakotwiczyć na krótką kąpiel w południowej zatoce- wizura jak w Egipcie!

Dzień 3
Sail: 4h [20Mm]
Macinaggio

Trudno mówić o super urokliwym charakterze miejsca, jednak warto przystanąć tu na chwilę, wynająć skuter lub
samochód i wjechać w górzyste zakamarki Korsyki polecamy długi wypad do Torra Ghjenuvese d’Agnellu (ze zdjęcia) czy chociaż Bettolacce.

Dzień 4
Sail: 4do16h [24do85Mm]
Bastia

Zanim dopłyniemy do portu- przy dobrej pogodzie warto zakotwiczyć w Marina di Pietracorbara- jedna z wielu bezkresnych plaży. W Bastii szczególnie warto stanąć wieczorem- właśnie dla takich widoków jak na zdjęciu cumuje się w starym porcie. Rano czar pryska- bez magii świateł okazuje się że miasteczko jest bardziej autentyczne, korsykańskie, pirackie! Ocenicie sami;-)

Dzień 5
Sail 6-7h, [35Mm]
Marciana Marina
Marciana Marina

O ile prognozy pozwolą damy Wam wybór- by stanąć w północnych lub południowych portach Elby. Resztę odwiedzimy na skuterach!  Marciana Marina to Północny port Elby, nad portem góruje miejscowość Marciana- najstarszej osady na Elbie- dziś role się odwróciły i Marina- stanowiąca niegdyś tylko port jest główną okoliczną osadą.  Czego się spodziewać?
Klimatycznych wąziutkich uliczek. Port często jest miejscem wypadu w góry- docieramy do Marciana a dalej czeka nas najwyższy szczyt Elby Monte Capanne. Oczywiście można urządzić sobie niezły trekking- ale też można skorzystać z super nietypowej kolejki linowej;-)

Dzień 6
Sail 4h [20-25Mm]
Portoferario
Portoferraio

To stolica największej z wysp Archipelagu Toskańskiego .
W pobliżu znajduje się miejsce zesłania Napoleona-Villa San Martin. Zdecydowanie warto pomyszkować po zakamarkach starego miasta. Jeśli mielibyście mało żeglarskich atrakcji- możemy popłynąć do żeglarskiej bazy gdzie niegdyś cumowała nasza Gipsy!

Dzień 7
Sail 5-8h [25-40mm]
Cavo/ Rio Marina/ Porto Azzurro/ Porto Azzurro

Tu dokonamy wyboru- możemy wynająć skutery i cały dzień jeździć po wyspie- możemy też pożeglować do Cavo czy Marciana Marina. Jak słusznie zauważyliście- w planie omijamy całą południową stronę Elby- być może załoga i Warunki przekonają nas by pożeglować dłuższą trasą odwiedzając Marina di Campo i Porto Azzurro? Być może trafią nam się prawdziwi fanatycy żeglugi którzy zaciągną nas na kraniec Archipelagu Toskanii- na wyspę Gilgio i do przeuroczego portu Talamone? Przekonajmy się! W piątek o 17:00  zamierzamy w cumować  w Castiglioncello.

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

„prawie” wakacyjna Żegluga

Mimo, że to dopiero koniec maja- poczujesz się jak na Wakacjach- to przepiękny czas na Elbie- ciepło, zielono, wietrznie. Chcąc korzystać z atrakcji wodnych zabierz ze sobą piankę- woda będzie przyzwoita ale nie gorąca;-)

Integracja

Wiemy doskonale że śródziemnomorska kuchnia jest wabikiem żeglarzy- nie tylko wiatr, piękne miejsca ale i dobre jedzenie. Włosi wiedzą jak usatysfakcjonować podniebienia żeglarek i żeglarzy!

Nocna Żegluga

W wersji Chillout kilka razy wypłyniemy przed świtem by cieszyć się długim dniem. W wersji żeglarskiej zarwiemy przynajmniej jedną noc;-)

Wodne atrakcje

Nie zabraknie przejażdżek pontonem, pływania na desce SUP- jeśli załoga takową będzie chciała mieć;-) Jeśli chcesz nurkować w krystalicznie czystej wodzie- w zatoce pod Capraia jest właśnie takie miejsce!

Trekkingi i wypady w interior

Dla nas Korsyka i Archipelag Toskanii to lazurowe morze i zielone góry- by poczuć klimat miejsca trzeba zobaczyć je z każdej perspektywy!

Skutery

Jeśli zwiedzać to skuterem;-) Zdarzało się że podróżowaliśmy w ten sposób całą załogą;-)

Nasz jacht: Beneteau Oceanis 46

Komfortowo

Nie mała wersja Beneteau pozwala komfortowo na żeglugę dla 8 osób- ewentualnie w mesie zmieści się skipper- na naszych rejsach żaden z gości nie śpi w mesie;-)

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?

Playlist

3 Videos