Corfu-

Kanał Koryncki Katamaranem

-Ateny

Z M. Jońskiego przez K. Korycki

Grecja jest naszym ulubionym żeglarskim akwenem- dobre warunki wiatrowe (tym razem statystycznie wieje w plecy!), bardzo lokalne autentyczne porciki i najlepsza śródziemnomorska kuchnia. Tym razem w rejs ruszamy  katamaranem. Będzie bujało nieco mniej a mil przed nami całkiem sporo- dlatego też zamierzamy często zrywać się przed wschodem słońca i aktywnie korzystać z dnia!

1850pln/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skipera, Opinia z rejsu

Termin:

 •  28.09-05.10.2024 (Lagoon 380)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 14 EUR/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:19 EUR/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 40pln/os)
 • Transport (lot do Korfu : Gdańsk/ Kraków/ Wiedeń- ok 250pln/os, powrót z Aten)
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 3,5%, 
 •  3os: 5%
 • 4os: 7,5%
 •  5os i więcej: 10%,

Plan

Dzień 1
Zaokrętowanie
Korfu

Korfu to nasza ulubiona wyspa do zwiedzania interioru skuterem- uliczki są tak wąskie, że kiedyś załogant powiedział nam "było fantastycznie-brakowało tylko byśmy komuś na skuterach przejechali przez sypialnię" Warto więc przylecieć rano lub dzień wcześniej i urządzić sobie taką atrakcję! Mil przed nami sporo więc jeśli to tylko możliwe ruszamy od razu- z  Marina Gouvia przestawiamy się do centrum- bo jak nie zwiedzić starego miasta? 

Dzień 2
Sail 5-7h (35NM)
Paxos: Lakka i Gaios

Na początek dłuższy przelot więc pobudka przed wschodem i żegluga na Paxi- tu na północy znajduje się duża piaszczysta zatoka- w sam raz na pierwszą kąpiel. Dalej żeglujemy do Gaios- naprawdę zjawiskowego miasteczka! Port osłania wyspa tworząc kanał- naprawdę klimatyczne miejsce Wpłyniemy od wschodniej strony a wypłyniemy nad ranem południową!

Dzień 3
Sail: 10h [60Mm]
Lefkada+ Myrdos + Asos

Tym razem wstajemy jeszcze wcześniej- do rana mamy 50Mm żeglugi- dalej czekają nas plaże u podnóża klifów. Pierwsza na południowo- zachodniej stronie Lefkady, druga na północy Kefalonii. To jeszcze nie koniec atrakcji- po południu zamierzamy zakotwiczyć w malowniczym Asos- to maleńki port nieznany większości żeglarzom- tak więc mimo iż znajdą się tu ze 2 miejsca postojowe zakładamy że jedno z nich będzie dla nas;-) To jedna z nielicznych nocy przespanych w porcie- wstajemy po wschodzie słońca!

Dzień 4
Sail: 4do6h [30Mm]
Fiskardo, Paralia, Itaka

Dziś przemieszczamy się kulinarnie: Fiskardo traktujemy jako miejsce na śniadanie.  Lunch czeka nas pod klifem, na dzikiej plaży Paralia. Kolację zjemy w najlepszej knajpie na Itace- obłędna grecka kuchnia!

Dzień 5
Sail 12h, [60Mm]
Patra i Nafpaktos

Oczywiście wstajemy baardzo wcześnie- żeglujemy na wschód. Most i wielkomiejską Patrę tylko podziwiamy w ruchu- kierując się do klimatycznego Nafpaktos! Tu musimy stanąć całkiem wcześnie! W tak malowniczym miejscu spędzimy maximum kilka godzin- taka dola żeglarzy;-)

Dzień 6
Sail 12h [60mm]
Kanał Koryncki

Oczywiście by przepłynąć kanał musimy  pokonać jeszcze 50Mm;-)  Część z tego dystansu chcemy urwać przed świtem- zakładamy cumowanie w Koryncie ok 12:00;-) Wieczorem chcemy być po stronie Aten;-)

Dzień 6
Sail 5h [30Mm]
Ateny

Przed nami Zatoka Sarońska i Ateny. To już tylko 30Mm żeglugi- jeśli pogoda i chęci dopiszą pożeglujemy jeszcze na Eginę;-)

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Corfu na Skuterach

Przejazd przez północno- zachodnie wybrzeże Korfu jest obłędny- wąskie uliczki, piękne widoki! to lubimy przed rejsem najbardziej!

Super żeglarskie warunki wiatrowe i to na katamaranie!

Sardynia nie bez przyczyny jest nazywana kolebką żeglarstwa Śródziemnego- w przeciwieństwie do innych akwenów- tworzy się tu lokalny niż i nawet latem potrafi wiać bryza o silne 3-6B!

Integracja

Wiemy doskonale że śródziemnomorska kuchnia jest wabikiem żeglarzy- nie tylko wiatr, piękne miejsca ale i dobre jedzenie. Grecy są mistrzami świata w tym zakresie- prosta śródziemnomorska, naturalna mało komercyjna kuchnia podana w starych klimatycznych knajpkach zjawiskowych portów- po dniu pełnym żeglugi- cuż więcej chcieć? Czasem też sami  przygotujemy coś greckiego na pokładzie!

Nocna Żegluga

Tym razem kilka razy zarwiemy część nocy- trasa jest ambitna, żeglarska- sporą część mil chcemy pokonać przed świtem tak by dzień był pełen aktywności niekoniecznie żeglarskich;-)

Wodne atrakcje

Nie zabraknie pływania wpław, nurkowania, przejażdżek pontonem, pływania na desce SUP- jeśli załoga takową będzie chciała mieć;-) 

Nasz jacht: Lagoon 380

Komfortowo

Lagoon 380 to najdłużej produkowany model stoczni. Nieduży, zaskakująco szybki i praktyczny jacht mieszczący 4 pary i skippera. 

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?

Playlist

3 Videos