Sardynia-

Bonifaccio

-Korsyka

Archipelag La Maddalena

To najciekawszy rejon ulokowany między Sardynią i Korsyką. Wszystko to co lubimy w żeglarskim Chillout:

 • wiatry 3-6B (nawet w sezonie letnim)
 • porty co 15Mm
 • zatoczki co 5mm
 • Przeurocze zjawiskowe miejsca do postojów na dziko jak i w kultowych portach. 

Jeśli nazwy Bonifaccio, Lavezzi, Budeli, Maddalena, Tavolara nic Ci nie mówią- to nie szkodzi- po tygodniowym rejsie z Join Us na długo pozytywnie utkwią Ci w pamięci!

1850pln/os

W cenie:

Miejsce w koji , opieka skipera, Opinia z rejsu

Termin:

 •  14.09-21.09.2024 (Beneteau Oceanis 43)

Koszty dodatkowe (do rozliczenia po rejsie):

 • Wyżywienie : ok 14 EUR/os/dzień
 • porty paliwo, sprzątanie końcowe,  ok:19 EUR/os/dzień
 • ubezpieczenie (ok 40pln/os)
 • Transport- ze względu na ceny lotów proponujemy przejazd busem+ prom- wpływ na zwiedzanie miejsc po trasie ma cała załoga!
 

Rezerwacja:

 • napisz lub zadzwoń do nas
 • poczekaj na umowę- otrzymasz ją drogą mailową, 
 • dokonaj  płatności

Kontakt:

 • 501-314-144 (Marcin),  660-211-765 (Biuro)
 • info(at)joinus.pl
 • ZNIŻKI:
 • 5%: Powtórny klient 
 • Grupy:
 •  2os: 3,5%, 
 •  3os: 5%
 • 4os: 7,5%
 •  5os i więcej: 10%,

Plan

Dzień -2,
Austria
Polska- Austria

Wyjeżdżamy w czwartek wieczorem- rano mamy chęć zaliczyć kąpiel w jednym z austryjackich jezior- zdecydujemy czy pod Klagenfurtem czy Saltzburgiem zdecydujemy razem. 

Dzień -2,
Austria
Livorno

Wzdłuż ciekawych włoskich miejscówek docieramy do Livorno- w centrum miasta liczymy na szybką, najbardziej purytańską włoską pizzę (cena adekwatna do ilości składników- ale ten smak!) i ruszamy promem na Sardynię (śpimy w kabinach)

Dzień 1
Zaokrętowanie
Olbia

I tu zaczyna się bardzo dobre pytanie- jak dolecieć? Można z Berlina i Wiednia do Polski- można też na południe Sardynii- wówczas można wynająć samochód i urządzić sobie kilkudniowe zwiedzanie- Warto! Noa co po zaokrętowaniu- jeśli tylko pogoda pozwoli uciekamy przed zachodem na wyspę Tavolara!

Dzień 2
Sail 5-7h (35NM)
Porto Cervo- La Maddalena

La Maddalena to ścisły rezerwat przyrody- z Tavoara żeglujemy obok Spiaggia di Mortorio (fot.) oczywiście locja pisze o braku możliwości kotwiczenia z poszanowaniem dla natury- tymczasem kotwiczyć nie sposób, gdyż w środku sezonu pełno tu pontonów, jachtów, głośnej muzyki i bawiących się ludzi- ot włoskie upodobanie do porządku i przestrzegania przepisów- prawie jak w Polsce! Dalej żeglujemy obok Porto Rotondo- mega urokliwego miejsca- później Porto  Cervo- w tej miejscowości specjalnie dla turystów zbudowano w starym stylu miasteczko- stylizowane na wiekowe uliczki prowadzą do sklepów Prady ect- w ekskluzywnej marinie zaś czeka nasz jacht( w sezonie zapłacilibyśmy srogo- zaś z końcem września zdecydowanie ekonomicznie). My jednak podążamy do autentycznej miejscowości Maddalena! 

Dzień 3
Sail: 4h [20Mm]
La Maddalena- Spargi- Spiagia Cavaliere- Razzoli

Zatoka pod wyspą Spargi kryje skałę w kształcie słonia, dalej Spiagia Cavaliere gości nas płytką wodą i super piaszczystą obleganą przez turystów plażę- jednak wcześniej poznamy  niesamowitą historię wyspy Budelli i zatoki Spiaggia Rosa- niegdyś cała została wykupiona przez Szwajcarskiego milionera- ten z inwentarzem zastał na wyspie- rodowitego Włocha- stwierdził iż nie może zakłucać naturalnego ekosystemu i samozwańczego mieszkańca uczynił opiekunem wyspy. Po wielu dekadach Szwajcar postanowił wyspę sprzedać a rząd Italii wykupił ją tworząc Park Narodowy- tu ekosystem nie przewidywał już miejsca dla jakiejkolwiek osady ludzkiej- mieszkaniec został wyeksmitowany. Dziś piękne plaże zachodniej Budelli w porze dziennej są oblegane przez turystów- z trudem uda nam się rzucić kotwicę- jednak mało kto wie, że płynąc nieco na zachód można znaleźć z pozoru trudną nieprzychylną zatokę- która w praktyce jest bezpieczna (piaszczyste dno wokół skalistych brzegów) i dzika- raczej nie spotkamy tu nikogo- noc więc spędzimy na "prywatnym" kotwicowisku z romantycznym zachodem słońca - takie właśnie kontrasty lubimy najbardziej;-)

Dzień 4
Sail: 4do16h [24do85Mm]
Lavezzi, Cavallo, Piana

Lavezzi wygląda kosmicznie- na brzegu strzeliste skały, na plaży cudowny piasek- w wodzie miliony ryb;-)To oczywiście nie koniec atrakcji- po drodze mijamy latarię- główną atrakcję nurkową  dalej docieramy na wyspę Cavallo- żeglując pół godziny dalej trafiamy na przeurocze kotwicowisko pod wyspą Piana!

Dzień 5
Sail 6-7h, [35Mm]
Bonifaccio

To zdecydowanie najpiękniejszy port trasy. Niektórzy uważają że Morza Śródziemnego;-) Port jest tak oblegany iż rezerwację złożymy w ciemno na kilka miesięcy przed rejsem;-) WARTO!

Dzień 6
Sail 4-6h [25-30mm]
Cavo/ Rio Marina/ Porto Azzurro/ Porto Azzurro

Mijamy Santa Teresa Gallura, nurkujemy obok wraku statku położonego na 17m, Kierujemy się do Porto Pollo, Porto Pozzo lub Palau!

Dzień 6
Sail 5-6h [25-30Mm]
Porto Rotondo

Tym razem pozwolimy sobie na dłuższą żeglugę, żeglujemy do Porto Rotondo lub Porto Cervo,  tak by wpaść w miejscowości na Lunch. Wieczorem zamierzamy zaparkować w porcie wyokrętowania;-)

Dzień 8
Zwiedzanie
Livorno/ Piza

Dzienny prom do Livorno+ nocleg w Pizie!

Dzień 9
Zwiedzanie
Wenecja

Przejazd do Wenecji+ zwiedzanie Wenecji. Po południu wyjeżdżamy w kierunku Polski tak by w Poniedziałek rano cieszyć się polskim powietrzem!

– –  T R A S A  – –

Mapka zawiera  tylko jedną z możliwości realizacji planu rejsu. Rzeczywista trasa zależy od warunków pogodowych panujących na akwenie w danym momencie. Ilość czasu spędzonego na morzu zależy od chęci do żeglugi całej załogi, nad bezpieczeństwem czuwa kapitan- dlatego do niego należy ostateczna decyzja wyboru trasy. Bieżącą pogodę sprawdzisz tutaj.

 – –  C O  C I Ę  C Z E K A – –

Super żeglarskie warunki wiatrowe!

Sardynia nie bez przyczyny jest nazywana kolebką żeglarstwa Śródziemnego- w przeciwieństwie do innych akwenów- tworzy się tu lokalny niż i nawet latem potrafi wiać bryza o silne 3-6B!

Integracja

Wiemy doskonale że śródziemnomorska kuchnia jest wabikiem żeglarzy- nie tylko wiatr, piękne miejsca ale i dobre jedzenie. Włosi wiedzą jak usatysfakcjonować podniebienia żeglarek i żeglarzy! Liczymy na doskonałą integrację, wspólne gotowanie na pokładzie jak i wypady do lokalnych knajpek!

Nocna Żegluga

W wersji Chillout kilka razy wypłyniemy przed świtem by cieszyć się długim dniem. Na tym rejsie wachty częściej będą przebiegać na kotwicy- tu akurat warto często stawać i delektować się widokami.

Wodne atrakcje

Nie zabraknie pływania wpław, nurkowania, przejażdżek pontonem, pływania na desce SUP- jeśli załoga takową będzie chciała mieć;-) 

Skutery

Z Santa Gallura przejażdzka na Capo Testa i Rena di Ponente- bezcenne;-)

Nasz jacht: Beneteau Oceanis 43

Komfortowo

Optymalny jacht dla 8 osób. Szybki, zwrotny- nie za duży jak na włoskie porty!

Galeria- Jak było na wcześniejszych rejsach Join Us?

Playlist

3 Videos